Az immár 3. alkalommal meghirdetett verseny célja: a felső tagozatos diákok ráhangolása az első pályadöntésre, öntevékeny ismerkedés a megjelölt szakmák valamelyikével.
A pályázati kiírás szerint a feladat az volt, hogy a rajz/fotó a Békés megyében tanulható szakmák valamelyikét mutassa be, esetleg mestereket ábrázoljon munka közben, vagy az adott szakma szubjektív jelentéstartalmát fogalmazza meg a képzőművészet formanyelvén.
Összesen 304 érvényes alkotás érkezett be, a legérdekesebbeket láthatjuk kiállítva a Csaba Centerben.
– A pályázat egyedi vonása a „legeredményesebb pedagógus díja”, hiszen a pályázati munkák elkészítéséhez és sikeréhez a tanárok munkája nagymértékben hozzájárult, azt a pedagógust is elismerésben részesítettük, aki a tanulóit a legeredményesebben mentorálta. A döntésnél a következő szempontokat vette figyelembe a zsűri: a pályázati kiírásnak formai és tartalmi szempontból maradéktalanul megfelelő pályamunkák száma, a pályamunkák összességének színvonala, van-e díjnyertes alkotás ezek között – adta meg a részleteket Novodomszki Orsolya, a kamara pályaorientációs tanácsadója, a kiállítás és verseny szervezője.
A Mesterségem címere pályázat mellett a BMKIK pályaorientációs tevékenységében továbbtanulást segítő foglalkozások, műhelyfoglalkozások, szülői értekezletek is szerepelnek, amelyeket a tanév teljes időszakában igénybe vehetnek az iskolák.
További információk: bmkik@bmkik.hu
Résztvevő iskolák, eredmények részletesen:
1. |
Balsaráti Vitus János Általános Iskola |
Dombegyház |
2. |
Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Koll. |
|
3. |
Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium |
|
4. |
Békéssámsoni Általános Iskola |
|
5. |
Bereczki Máté Általános Iskola |
Kunágota |
6. |
Bucsai II. Rákóczi F. Ált. Isk. és AMI |
|
7. |
Csanád Vezér Általános Isk. és AMI |
Mezőkovácsháza |
8. |
DR. Hepp Ferenc Általános Iskola |
Békés |
9. |
Erzsébethelyi Általános Iskola |
Békéscsaba |
10. |
Esély Pedagógiai Központ |
Békéscsaba |
11. |
Gyulai SZC Szigeti Endre Szakképző Iskolája |
|
12. |
Implom József Általános Iskola |
Gyula |
13. |
Kétegyházi Román Nemzetiségi Általános Isk. |
|
14. |
Kis Bálint Református Általános Iskola |
Vésztő |
15. |
Kondorosi Petőfi István Általános és Alapfokú Műv.Iskola |
|
16. |
Kossuth Lajos Általános Isk. és AMI |
Füzesgyarmat |
17. |
Magvető Ref. Általáűnos Iskola és Óvoda |
Gyula |
18. |
Magyarbánhegyesi Kossuth Lajos Általános Iskola |
|
19. |
Mátyás Király Katolikus Általános Iskola |
Kaszaper |
20. |
Mikes Kelemen Katolikus Általános Iskola |
Battonya |
21. |
Okányi Általános Iskola |
|
22. |
Reményhír Intézmény Eötvös J.Általános Iskola |
Békés |
23. |
Sarkadi Általános Iskola |
|
24. |
Szabó Pál Általános Iskola és AMI |
Vésztő |
25. |
Szeberényi Gusztáv Adolf Evangélikus Gimnázium |
Békéscsaba |
26. |
Szlovák Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium |
Békéscsaba |
27. |
Tildy Zoltán Általános Isk. és AMI |
Szeghalom |
28. |
Trefort Ágoston Általános Iskola, Csabacsűd |
|
Helyezések
I. korcsoport |
|||
helyezés |
tanuló |
iskola |
felkészítő pedagógus |
1. helyezett |
Nagy Mária Valéria |
Magvető Ref. Általános Iskola és Óvoda |
Fodor Judit |
2. helyezett |
Meszlényi Jázmin Liza |
Kondorosi Petőfi István Általános Iskola és AMI |
Nyerges Gáborné |
3. helyezett |
Mag Viktor |
Gyulai Implom József Általános Iskola |
Gál András |
különdíj |
Fabisz Karolin |
Gyulai Implom József Általános Iskola |
Gál András |
II. korcsoport |
|||
1. helyezett |
Barna Ágnes |
Kondorosi Petőfi István Általános Iskola és AMI |
Nyerges Gáborné |
2. helyezett |
Fejér Csenge |
Kondorosi Petőfi István Általános Iskola és AMI |
Nyerges Gáborné |
3. helyezett |
Lép Fruzsina |
Bucsai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI |
Szilágyiné Baranyi Judit |
különdíj |
Kiss Napsugár |
Balsaráti Vitus János Általános Iskola |
Bóka-Gulyás Nóra |
fotópályázat, középiskolás korosztály |
|||
1. helyezett |
nem adták ki |
- |
- |
2. helyezett |
Kovács Péter |
GySzC Szigeti Endre Szakképző Iskolája |
- |
3. helyezett |
Poliák Petra Barbara |
Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium |
- |
A legeredményesebb pedagógus |
|||
Nyerges Gáborné |
Kondorosi Petőfi István Általános Iskola és AMI |